ikona telefon 22 400-32-29 (klasy 0-V)    
   22 822-39-80 (klasy VI-VIII)   

 

button

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września według następującego porządku:

godz. 8:00 - klasy 8a, 6a,7a
godz. 9:00 - klasy 8b, 6b, 6c

godz.10:30 – klasy 4a, 5a, 5b, 5c, 5d
godz.11:30 – klasy 0, 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b

Uprzejmie przypominamy o obowiązującym stroju galowym wraz z krawatem/krawatką.

niedziela, 06 styczeń 2019 17:56

Witajcie w naszej bajce - Jan Brzechwa

To już chyba tradycją się stało, że w naszej szkole organizowane są grudniowe przedstawienia w języku angielskim.  Tegoroczny spektakl w wykonaniu uczniów klas 5-7 odbył się w połowie  grudnia i był skierowany głównie do najmłodszych widzów. Tłumnie przybyły dzieci z klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawcami, jak również  zaproszone starszaki z przedszkoli: Wróbelek Elemelek, Motylek 1 i Motylek 2.

Inspiracją tegorocznego przedstawienia była postać patrona naszej szkoły, Jana Brzechwy, którego bajki są dobrze znane najmłodszym, ale i zachowane w pamięci również  przez starszych. I tak uczniowie odegrali w swojej bajce lenia na kanapie, niesłychanie zdolną samochwałę, niesamowitą kaczkę dziwaczkę  oraz  Michała, który nigdy nie dotrał do Częstochowy. Na scenie nie zabrakło też postaci zwierząt,  począwszy od słonia, złego dzika, świątecznego renifera, krokodyla, przez niedżwiedzia aż do żyrafy i kangura. Wiersze wesoło przeplatały się z piosenkami w języku polski i w języku angielskim. Nad wszystkim czuwał Jan Brzechwa, który oddawał się na scenie twórczej pracy pisania wierszy dla dzieci. Młodym aktorom udało się zaprosić w bajkową krainę najmłodszych widzów i w rytm piosenki Witajcie w Naszej Bajce i Lokomotywa porwać ich w rozśpiewany korowód.

Dzieci dobrze się bawiły, a na najmłodszych czekały kolorowanki i słodkie upominki. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 5A, 5C, 6A i 7A pod czujnym okiem pani dyrektor Izabeli Stelmasiak oraz pani Anny Buczek, scenariusz współtworzyła pani Klaudia Łachacz, a scenografię przygotowała pani Sławomira Jarmoluk-Majewska.

 

Last modified on niedziela, 06 styczeń 2019 18:05

Media