Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

sobota, 18 czerwiec 2022 09:21

Czerwcowe lekcje w klasach 4 i 5

„Gdy czerwcowe ciepło oraz pewność wystawionych ocen nie pozwalają skupić się na zgłębianiu tajników gramatyki, zaś wakacyjne plany nieuchronnie stają się bardziej pochłaniające, tam z pomocą przychodzą niekonwencjonalne metody prowadzenia lekcji. Uczniowie klasy 4a i 4b wzięli sprawy w swoje ręce - najpierw stworzyli krótkie prezentacje o

tym, co najbardziej lubią w świecie natury, a o czym nie mieliśmy okazji uczyć się podczas lekcji przyrody.  Okazało się, że mają całkiem zróżnicowane zainteresowania - minerały, lamy, głowonogi, rolnictwo, wilki, ekosystemy leśne, a nawet koty domowe! Po zakończeniu prezentacji postanowili stworzyć krzyżówki sprawdzające wiedzę kolegów i koleżanek z materiału z przyrody w języku angielskim. Większość z nich napisała nie tylko odpowiedzi, lecz też pytania do krzyżówek po angielsku, choć nie było takiego wymogu!

Uczniowie klasy 5b stronią od występów - preferują układanie puzzli - mimowolne uczenie się geografii Wielkiej Brytanii. Uczniowie klasy 5a uwielbiają wcielać się w różne role i z ich inicjatywy powstało krótkie i zabawne przedstawienie o sprytnej myszy, która nie tylko uniknęła łakomej atencji leśnych drapieżników, lecz nawet sprawiła, że tajemniczy leśny stwór - Gruffalo - uznał ją za zagrożenie.

Uczniowie mieli okazję wybrać różnorodne aktywności, które odpowiadały ich potrzebom i pomagały im utrzymać motywację do nauki. Mieli też okazję zrobić coś nie-na-ocenę; niektórzy uczniowie zmierzyli się wówczas z rozczarowaniem i odkryli, że celem nauki jest rozwój osobisty, zaś oceny są wyłącznie pewnym drogowskazem. Inni odczuli ulgę mogąc spełnić się w tym, co lubią i nie myśląc nadmiernie o tym jak zostaną odebrani.”

Barbara - nauczycielka języka angielskiego i przyrody w systemie dwujęzycznym