Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

wtorek, 24 maj 2022 05:34

Dzień Języków Obcych

W miesiącu maju w Naszej szkole  nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego zorganizowali dla swoich uczniów Dzień Języków Obcych.  Jak wszyscy doskonale wiemy, języki obce są nie lada  wyzwaniem.  I kiedy już czujemy, że potrafimy posłużyć się jednym z nich, to budzi się chęć i potrzeba do poznawania kolejnych. Stąd zaczynamy uczyć się języka

niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego i wielu, wielu innych. Cieszy Nas, kiedy poznajemy chociaż kilka słów, ponieważ przydają się w podróży czy w pracy lub po prostu brzmią one inaczej, ciekawiej, weselej.  Bywa, że odczytywanie słów w języku obcym jest dla Nas zagadką i łamigłówką, niczym układanka puzzli.

Podczas zajęć lekcyjnych, na których został zrealizowany projekt Dzień Języków Obcych, Nasi uczniowie wzięli udział w takich właśnie zagadkowych projektach, jak odczytywanie słów w językach obcych, rozszyfrowywanie liter alfabetu, dzięki którym mogli odnaleźć słowa w sześciu różnych językach, zapisywanie zdań w języku fikcyjnym, czy pisanie słowa ”HELLO” w kilkunastu językach świata. Oprócz wspólnej zabawy, realizacja projektu miała również na celu zwrócenie uwagi uczniów na ciekawostki dotyczące języków obcych, na ich różnorodność i bogactwo. I tak, ogromną ciekawość wzbudziły łamańce językowe, najdłuższe słowa w językach obcych, idiomy, palindromy oraz sama historia języków obcych. Korzystając z ciekawych źródeł, dzieci z zainteresowaniem wyszukiwały informacje na temat języków różnych narodowości. Dowolność materiału do realizacji projektu, pozwoliła na różnorodność wykonanych prac.  Stąd jedni  przedstawili informacje o wybranych językach obcych w wersji plakatów, inni w formie cyfrowej, wykorzystując do tego program do tworzenia scenorysów i komiksów.

 Jedno jest pewne, każdy uczeń poznał kilka słów i nauczył się czegoś ciekawego o języku obcym, przez co każdo z Nich ma już pierwszy krok za sobą na drodze do nauki i posługiwania się językami obcymi w przyszłości.

Małgorzata Jóźwiak

Barbara Chmielewska

Ewa Schuster

Anna Buczek

Last modified on wtorek, 24 maj 2022 05:55