We wtorek 20 czerwca 2017 podczas apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu Zuch– edycja roczna, który odbył się 10 maja 2017. W konkursie wzięli udział uczniowie klas III. Każdy test składał się z 21 pytań. W olimpiadzie brało udział 6648 uczestników z całego kraju. Laureaci otrzymali nagrody w postaci dyplomów oraz książek.
- sesja wiosenna
W poniedziałek 19 czerwca 2017 podczas apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu Olimpus – sesja wiosenna, który odbył się 31 marca 2017. W olimpiadzie Olimpus wzięło udział 14 057 uczestników z całej Polski. Laureaci otrzymali nagrody w postaci dyplomów oraz książek.
12 czerwca 2017 Rada Pedagogiczna zatwierdziła osiągnięcia edukacyjne klas 4-6 w II semestrze i wskazała klasę, która będzie opiekować się Statuetką Adasia Niezgódki w nagrodę za najwyższą średnią w szkole. Poziom klas w naszej szkole jest niezwykle wyrównany, dlatego wyróżnienie jest tym bardziej cenne.
z języka angielskiego i matematyki.
W konkursie z j. angielskiego udział wzięło 6182 uczniów.
W konkursie z matematyki udział wzięło 4138 uczniów.
Kończący się właśnie rok szkolny przyniósł niebanalny sukces naszego ucznia z klasy VIB Pawła Gontowskiego. Osiągnąwszy znakomite wyniki w pierwszym i drugim etapie konkursu programistycznego miniLogia został ostatecznie jednym z 42 laureatów, a wśród nich uplasował się na 8 miejscu. To doskonały wynik zważywszy na fakt, że programując w języku Python Paweł znacznie podniósł sobie poprzeczkę. Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Aldona Kurkowska
W tym roku szkolnym uczniowie klas 4- 6 po raz pierwszy wzięli udział w Wyzwaniu Matematycznym KINGS zorganizowanym przez firmę EdTech. Konkurs miał za zadanie pokazać uczniom, że matematyki nie należy się bać, że należy uwierzyć w siebie i poczuć radość z nauki tego przedmiotu. Oto sukcesy naszych uczniów:
Wojciech Nowacki - klasa6b - wynik znakomity stopnia I
Lilia Koziej - klasa 6b - wynik bardzo dobry stopnia II
Anna Kępczyńska - klasa 4a - wynik bardzo dobry stopnia II
Gratulujemy!
Renata Dzierżanowska
z języka angielskiego - edycja wiosna 2017. W konkursie udział wzięło 9 669 uczestników z całej Polski. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom wspaniałych wyników.
Anna Buczek i Izabela Stelmasiak
We wtorek (06.06.17) odbył się apel, na którym Pani Dyrektor Wanda Majewska wręczyła dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w ogólnopolskim konkursie „Olimpusek” – sesja zimowa. W konkursie wzięło udział ponad 16 tysięcy uczniów z całej Polski.
We wtorek, 6 czerwca 2017 podczas szkolnego apelu uczniowie odebrali nagrody za doskonał wyniki w konkursach szkolnych i ogólnopolskich. W marcu klasy 1- 3 zmagały się z kolejną, X edycją Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik zorganizowaną przez Akademię Młodych Odkrywców.
W marcu po raz kolejny uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie Pięknie Piszę, który sprawdził ich kaligraficzne i ortograficzne umiejętności. Poniżej przedstawiamy laureatów trzech pierwszych miejsc z poszczególnych kategorii.
Olimpusek z j. angielskiego
Szanowni Państwo,
Miło mi ogłosić, po tak długich oczekiwaniach, że w kolejnej edycji ogólnopolskiej olimpiady dla najmłodszych, Olimpusek z j. angielskiego, która odbyła się 9-10 stycznia 2017 r. w gronie Laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
Wśród tych, którzy przystąpili do olimpiady sprawdzającej wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów używanych w języku angielskim byli wszyscy uczniowie klas II i III. Biorący udział w olimpiadzie wykorzystali nie tylko swoje zdolności językowe, ale wiedzę, którą zdobyli podczas sumiennej pracy na lekcjach j. angielskiego. Wszyscy mogą się dzisiaj pochwalić dobrymi wynikami. Jednak ci, którzy wykazali się największą wiedzą i najbardziej wyróżnili się w olimpiadzie, otrzymali dyplomy laureatów i nagrody książkowe.
Wojciech Nowacki, uczeń klasy VIB naszej szkoły przyzwyczaił nas już do sukcesów. W klasie piątej reprezentując barwy Pro Beanus, został laureatem olimpiady matematycznej, oraz uzyskał trzynaste miejsce w finale w konkursu Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. W tym roku ponownie został laureatem olimpiady matematycznej, co nie zdarzyło się jeszcze nigdy w historii naszej szkoły. A w konkursie historycznym będącym odpowiednikiem olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą, wzniósł się na absolutne wyżyny, na prawdziwy Olimp historyczny, stając na podium etapu ogólnopolskiego.
W szacownych murach Wyższej Szkoły Menedżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej odbyło się dzisiaj (23.05. 2017) uroczyste zakończenie tegorocznej edycji olimpiad przedmiotowych, połączone z wręczeniem dyplomów. Ze zrozumiałych względów laureaci z naszej szkoły byli nieobecni (zdobywają właśnie Łysą Górę), niemniej jednak potężny duch naszego poczciwego "Brzechwy" unosił się nad ulicą Kawęczyńską. Mamy silną reprezentację zdobywców laurów we wszystkich konkursach przedmiotowych! Znaleźliśmy się w wąskim gronie szkół z największą liczbą laureatów olimpiady języka polskiego (3 osoby!).