Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

Trwa nabór do klas zerowych i grupy pięciolatków na rok szkolny 2023/2024

Zakończyliśmy nabór zgłoszeń do klas 1!

piątek, 25 październik 2013 07:04

Zostań wolontariuszem

Dzień Wolontariusza przypada w tym roku 5 grudnia, jednak my już dziś rozpoczynamy działanie w tym kierunku. Stowarzyszenie „KoLiber”, Stowarzyszenie „Serenissima” i Stowarzyszenie „Młodzi dla Polski” zwracają się do wszystkich Uczniów i ich Rodziców o wsparcie akcji PORZĄDKUJEMY MOGIŁY BOHATERÓW WOJENNYCH.

Poniżej przedstawiamy plan działania oraz powody, dla których podejmujemy się akcji:

  1. Co planujemy?

Tydzień przed tegorocznym dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym planujemy uporządkować mogiły bohaterów wojennych i działaczy niepodległościowych. Całe przedsięwzięcie będzie się odbywało przy udziale przedstawicieli środowisk patriotycznych i obywatelskich, m.in. harcerzy, uczestników Rajdu Katyńskiego, dzieci z przedszkoli, szkół i domów dziecka.

W ramach akcji zostanie zorganizowane z pomocą varsavianistów edukacyjne oprowadzanie uczestników wydarzenia po wybranych mogiłach bohaterów wojennych, aby wysłuchać opowieści o ich losach i dokonaniach.

Spotykamy się 27 października o godzinie 11 przy Bramie Głównej Cmentarza Powązkowskiego.

  1. Dlaczego postanowiliśmy podjąć się akcji?

Wyrażanie uczuć patriotycznych i swojego przywiązania do Ojczyzny pojmujemy jako połączenie oznak szacunku i hołdu z czynną, aktywną pracą społeczną.

Uważamy , że warto pielęgnować polską tradycję opiekowania się mogiłami naszych przodków. Ponadto jako mieszkańcy Warszawy porządkując mogiły przedstawicieli kilku pokoleń Warszawiaków pragniemy nawiązać historyczną ciągłość i wspólnotę z tymi, którzy to miasto budowali, tworzyli i bronili jego granic.

Zapraszamy wszystkich WOLONTARIUSZY do udziału w akcji!!!

W PRZYPADKU PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.