Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

Trwa nabór do klas zerowych i grupy pięciolatków na rok szkolny 2023/2024

Zakończyliśmy nabór zgłoszeń do klas 1!

sobota, 07 czerwiec 2014 07:13

Udana akcja charytatywna klasy 4a

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy 4a zorganizowali Kiermasz Wielkanocny, którego celem była zbiórka pieniędzy dla potrzebującej rodziny. Produkty sprzedawane na kiermaszu przygotowaliśmy wcześniej sami w trakcie zajęć plastycznych w szkole oraz na warsztacie cukierniczym. Największą popularnością cieszyły się Wielkanocne Mazurki i ciasteczkowe króliczki:). Akcja zakończyła się dużym sukcesem, bo wszystkie przygotowane przez nas wyroby znalazły nabywców.

Zebrane pieniądze zostały przekazane Rodzinie mieszkającej pod Warszawą - samotnej mamie wychowującej dwoje dzieci: Emanuela (12 lat) i Sarę (9 lat). Rodzina bardzo potrzebowała pomocy, ponieważ ma ciężką sytuację finansową. Mama dzieci ma problemy z pracą, a z zarobionych pieniędzy musi co miesiąc kupować lekarstwa dla Emanuela, który choruje na astmę.

Sara i Emanuel to bardzo grzeczne i miłe dzieci. Sara lubi zbierać pluszowe maskotki, a jej ulubiona bajka to Monster High. Emanuel, jako starszy brat opiekuje się swoją młodszą siostrą. Lubi grę w koszykówkę i marzy, aby grać tak dobrze jak Marcin Gortat. Z zebranych przez klasę 4a pieniędzy zostały również kupione słodycze dla dzieci oraz łańcuszek i kolczyki dla Sary, jako prezent z okazji 1-szej Komunii Świętej, do której Sara przystąpiła w maju.

Cała Rodzina była bardzo wzruszona i chciała serdecznie podziękować za otrzymane pieniądze oraz prezenty. Emanuel i Sara prosili, aby pozdrowić wszystkich kolegów i koleżanki z 4a.

Aleksandra Wróbel uczennica klasy 4a