ikona telefon 22 400-32-29 (klasy 0-V)    
   22 822-39-80 (klasy VI-VIII)   

 

button

 

 

środa, 25 czerwiec 2014 04:24

Odznaka „Podziel się z innymi” dla klasy 2b

W ramach zdobywania odznaki „Podziel się z innymi” klasa 2b przeprowadziła w szkole zbiórkę plastikowych nakrętek. Nakrętki były zbierane na rzecz Stowarzyszenia „Usłyszeć Świat” (http://uslyszecswiat.org.pl/), które zajmuje się rehabilitacją dzieci i młodzieży z wadami słuchu.

Jedna nakrętka to niewiele, ale kilka worków nakrętek to już coś i taka ilość może pomóc. Okazuje się, że aby sfinansować 1 godzinę rehabilitacji dzieci, potrzeba aż 50 kg nakrętek. Jedna rodzina zapewne zbierałaby taką ilość przez kilka lat, ale dzięki Państwa pomocy w ciągu miesiąca udało nam się zebrać ok. 30 kg nakrętek.

Ze względu na duże zaangażowanie w akcję „Warto odkręcać” postanowiliśmy ją kontynuować w kolejnym roku szkolnym. Bowiem jak mówi znane powiedzenie „Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”…

Przygotowywanie nakrętek do transportu było dla uczniów klasy 2b wspaniałą i niezwykle ciekawą lekcją matematyki, w czasie której dzieci miały okazję posługiwać się wagą kuchenną, odczytywać i zapisywać jej wskazania oraz dodawać naprawdę duże liczby, aby policzyć, ile kilogramów nakrętek udało się zebrać.

Bardzo dziękuję Rodzicom Pascala i Pascalowi za przewiezienie nakrętek do siedziby Stowarzyszenia.

Kamila Łukasiewicz