Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

Trwa nabór do klas zerowych i grupy pięciolatków na rok szkolny 2023/2024

Zakończyliśmy nabór zgłoszeń do klas 1!

poniedziałek, 22 luty 2021 12:53

Lekcje o dziedzictwie kulturowym w klasach 4-6

Edukacja zdalna bardzo ogranicza nam możliwość korzystania z ofert edukacyjnych w instytucjach kulturalnych. Dlatego na lekcjach plastyki staramy się korzystać z zajęć on-line przygotowanych z myślą o uczniach uczących się w domu. W tym miesiącu nasza szkoła skorzystała z oferty edukacyjnej z krakowskiego Międzynarodowego Centrum Kultury.

Był to wspaniały wybór, gdyż sposób prowadzenia zajęć był bardzo ciekawy i na pewno nie były to ostatnie lekcje z tej placówki.

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie jest narodową instytucją kultury, która specjalizuje się w problematyce kultury i dziedzictwa Europy Środkowej. Uczniowie naszej szkoły za pośrednictwem internetu uczestniczyli w projekcie Użyj dziedzictwa! W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest dziedzictwo, w jaki sposób je chronić oraz co mu zagraża. Jakie są różnice między dziedzictwem materialnym i niematerialnym oraz poznali listę polskich zabytków wpisanych na listę UNESCO.

Sławka – nauczycielka plastyki

Last modified on poniedziałek, 22 luty 2021 12:56