ikona telefon 22 400-32-29 (klasy 0-V)    
   22 822-39-80 (klasy VI-VIII)   

 

button

 

 

środa, 06 marzec 2019 05:24

A Ty – gdzie byś się wybrał?

Podróż międzyplanetarna z Małym Księciem

Gdzie jeszcze trafiłby Mały Książę, gdyby żmija wcale go nie ukąsiła, a jego podróż mogła trwać dłużej?

Lektura – znana powszechnie jako, pozornie błaha, powiastka filozoficzna o charakterze parabolicznym – rozbudziła uczniowską wyobraźnię.

Puścili oni więc wodze fantazji i wykonali własne propozycje planet, na których ugościliby bohatera utworu Exupery’ego. To postać ambitna, stale poszukująca nieodkrytych lądów i odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania o ludzką naturę. W galaktyce szóstoklasistów nie zabrakło zatem gwiazdy (połączonej z własnoręcznie wykonanym albumem!) C-102, rządzonej przez rozpieszczoną dziewczynkę, która w efekcie zrozumiała, że spełnianie wszystkich zachcianek, bez najmniejszego wysiłku, wcale nie przynosi człowiekowi satysfakcji...

Uczniowie trafnie zinterpretowali rozważania Exupery’ego dotyczące codziennej gonitwy ludzi i zagubienia najważniejszych wartości. Zaproponowali bowiem również model planety dla wszystkich potrzebujących: czasu, miłości, szczęścia, przyjaciół.

W przestrzeni kosmicznej zawieszone są też planety sportu czy…matematyki. Na wypadek gdyby Mały Książę zatęsknił za szkołą!

Klaudia nauczycielka języka polskiego

Last modified on środa, 06 marzec 2019 05:55