ikona telefon 22 400-32-29 (klasy 0-V)    
   22 822-39-80 (klasy VI-VIII)   

 

button

 

 

sobota, 31 marzec 2018 10:58

Apel wielkanocny w klasach 4-7

28 marca o 9.00 uczniowie Pro Beanus zgromadzili się w szkolnym holu, by oddać się przedświątecznej zadumie nad istotą Świąt Wielkanocnych. W ów refleksyjny nastrój wprowadzili nas czwarto- i piątoklasiści, którzy – zasiadłszy przy stołach przykrytych białymi obrusami i udekorowanych żonkilami

– przybliżyli nam wiersze polskich poetów współczesnych. Cytat, który stał się pretekstem do namysłu nad własną postawą i sposobem przeżywania tego wyjątkowego czasu, jest fragmentem „Wielkanocnego pacierza” ks. Jana Twardowskiego:

„Nie umiem być srebrnym aniołem – 
ni gorejącym krzakiem – 
tyle zmartwychwstań już przeszło –
a serce mam byle jakie”.

Po tym literackim akcencie głos zabrał p. Łukasz Przanowski, który nakreślił teologiczną perspektywę i uniwersalny wymiar nadchodzących świąt. Następnie przyszła kolej na życzenia skierowane do całej społeczności szkolnej przez p. dyrektor Izabelę Stelmasiak i symboliczne dzielenie się jajkiem.

Po apelu wszystkie klasy miały okazję uczestniczyć w warsztatach świątecznych. Ze skarpet, ryżu, kolorowych cekinów, tasiemek i guzików powstały wyjątkowe zajączki wielkanocne. Nauczyciele dzielnie wspierali uczniów w pracy twórczej służąc radą i pomocą.
Efekty pracy młodzieży można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w zorganizowaniu apelu!

Klaudia Łachacz. Kornelia Władzińska