Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

Trwa nabór do klas zerowych i grupy pięciolatków na rok szkolny 2023/2024

Zakończyliśmy nabór zgłoszeń do klas 1!

niedziela, 03 grudzień 2017 14:39

5a uczy się programować

We wtorek 28.11 razem z klasą 5a wybraliśmy się na warsztaty o tajemniczej nazwie „Robot Photon”. Podejrzewaliśmy, że z pewnością będziemy mieli do czynienia z robotem, ale jakim i co dokładnie nas czeka nie wiedzieliśmy, a jedynie snuliśmy przypuszczenia. Warsztaty miały miejsce w CH Arkadia w punkcie iSpot. Pojechaliśmy tam komunikacją miejską. Podczas podróży czas umilał nam Zygmunt, który wymyślał dla nas zagadki rodzinne typu: „Kim jest dla mnie babcia mojej babci?” lub „ Kim jest dla mnie wujek mojej cioci?”:-) Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali przechwyceni przez bardzo sympatycznych instruktorów, którzy wprowadzili ich w świat Photona.

Jak się okazało Photon to przeuroczy robot z polskiej ziemi. Został on skonstruowany przez polskich inżynierów i całkowicie wyprodukowany w Białymstoku. Jego głównym celem jest nauka PROGRAMOWANIA poprzez zabawę. Ale jak „programowania” cisnęło nam się na usta? Przecież on wyglądał jak zabawka! Otóż, aby sterować Photonem potrzebujemy specjalnego programu, w którym w zależności od wieku, ustalamy co nasz robot ma zrobić.

Czy ma pojechać kawałek do przodu i zmienić kolor swoich czułków na różowy czy może zrobić dwa piruety w miejscu. Im starszy użytkownik tym sposób wydawania/zapisywania poleceń bardziej skomplikowany. I tak uczyliśmy się jak omijać Photonem przeszkody lub zmieniać jego kolor. Na zakończenie urządziliśmy wyścigi.

Przesympatyczny mały robot przypadł wszystkim do serca. Po warsztatach wiedzieliśmy już, że to z pewnością nie jest zwykła zabawka, a „przyjaciel”, który uczy nas pokory do dynamicznie rozwijającego się świata komputeryzacji. Zdecydowanie jest on wsparciem nowoczesnej edukacji. Stanowi narzędzie interdyscyplinarne łączące zabawę z nauką. Uczy również kreatywności oraz logicznego myślenia.

Warsztaty zdecydowanie możemy zaliczyć do udanych!

Agnieszka Redkiewicz

Last modified on niedziela, 03 grudzień 2017 14:48
More in this category: « Druk 3D Klasa 3d w Teatrze Syrena »