Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

Trwa nabór do klas zerowych i grupy pięciolatków na rok szkolny 2023/2024

Zakończyliśmy nabór zgłoszeń do klas 1!

czwartek, 24 listopad 2022 10:09

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w klasa 2a,b,d

Dzisiaj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w klasie 2b. Skorzystaliśmy ze scenariusza zajęć opracowanego przez Unicef, dowiedzieliśmy się kim jest Rzecznik Praw Dziecka oraz co to takiego  Konwencja Praw Dziecka. Spośród poznanych praw Dziecka, uczniowie klasy 2b "wyłowili"  najważniejsze dla nich prawa, uzasadnili swój wybór i wykonali plakaty,

które pokazujemy na zdjęciach. Mieliśmy również dyskusję na temat u kogo szukać pomocy i wsparcia w wypadku gdy prawa Dziecka są łamane. Tego dnia ubraliśmy się na niebiesko:) 

Elżbieta –wychowawczyni klasy 2b  

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który przypada 20 listopada, w rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka, był okazją do świętowania również w klasie 2a. W poniedziałek 21 listopada uczniowie na znak solidarności z innymi dziećmi na całym świecie ubrani byli na niebiesko (kolor UNICEF). Podczas zajęć omawialiśmy zagadnienia związane z prawami dziecka i konwencją. Uczniowie opowiadali o tym, co jest dla nich ważne oraz zmierzyli się z kilkoma zadaniami. Efektem naszych obchodów i pracy nad tym zagadnieniem jest plakat ilustrujący prawa dzieci. 

Katarzyna - Wychowawczyni klasy 2a 


W klasie 2d Lena i Janek przygotowali prezentację dotycząca praw dziecka. Przygotowali również materiały, na podstawie których dowiedzieliśmy się wiele na temat praw jakie mają dzieci. Na koniec obejrzeliśmy filmik poświęcony tej tematyce i rozmawialiśmy o nurtujących nas tematach.
 
Agata – wychowawczyni klasy 2d