Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

niedziela, 12 marzec 2017 18:18

Laureatki konkursu kuratoryjnego z języka polskiego

7 marca w budynku Szkoły Przy Parku można było zaobserwować wzmożoną częstotliwość odświeżania strony Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz rozkojarzenie, szybsze bicie serc i drżenie rąk finalistek konkursu polonistycznego. Dopiero po godzinie dziesiątej pojawił się bardzo ważny dla nich dokument. Ostatni wdech, wydech – plik, otwórz i…

Ze względu na szczególny walor narracyjny i sentymentalizm autorki tegoż tekstu w tym momencie należy nieodzownie pokusić się o literackie slow motion.

Retrospekcja.

3 listopada minionego roku wśród innych uczestników etapu rejonowego zasiadły także One. Z głowami pełnymi wiedzy, błyszczącymi oczami, oczytane i gotowe, by wziąć udział w najważniejszym konkursie przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych. Zapewne nawet w najśmielszych snach nie przypuszczały jeszcze, że jest to początek niezwykłej drogi, która doprowadzi je do osiągnięcia wymarzonego celu. Przez kolejne miesiące nie ustawały w wysiłkach: czytały, analizowały, interpretowały i pisały. Pomyślnie przeszły etap rejonowy konkursu i zakwalifikowały się do wojewódzkiego finału. Czytały dalej. Rozkładały wiersze i zdania na części, a wyrazy na morfemy i głoski – a wszystko po to, by ułożyć je z powrotem w ciągi zdań, spisanych niebagatelnych myśli. Ciężko pracowały, ale przede wszystkim poszerzały swoje horyzonty.

Nadszedł 7 marca: wdech, wydech – plik, otwórz… Uśmiech.

Z ogromną radością i dumą informujemy, że trzy niezwykle utalentowane, mądre i pracowite uczennice naszej szkoły:

Pola Czyblis, Lilia Koziej i Zoja Nowicka

zostały laureatkami kuratoryjnego konkursu z języka polskiego.

To ogromny zaszczyt obserwować Wasz rozwój i widzieć Wasz sukces, a przede wszystkim –towarzyszące mu szczęście.

Pamiętajcie, że osiągnięcie nawet bardzo ważnego celu jest tylko częścią dalszej drogi. Życzymy więc Wam kolejnych… wyzwań! To dzięki nim będziecie dalej sięgać po niemożliwe!

Marta Florczuk

nauczycielka języka polskiego